Akce

Hot joga | 14.12.2019

Vloženo 9.12.2019

Srdečně Vás zvu na lekci Hot jógy v sobotu 15.12 od 9:30 do 11:00h. Rozehřejeme svá těla horkou jógou v jemnem plynutí. 


Hot jóga neboli horká jóga, je cvičení jógových pozic v místnosti vyhřáté na 34 – 38°C a lekce trvá 90 minut. Vyšší teplota ma pozitivní vliv na prokrvení organismu a podporuje jeho samočištění. V lekci uvolníte, detoxikujete organismus a získáte jedinečnou pružnost a sílu těla i mysli :-) 

 

Během lekcí dochází díky vysoké teplotě k silnému pocení a v souvislosti s tím k detoxikaci organizmu. Zlepšuje se flexibilita svalů, pročišťuje lymfatický systém a stimulují endokrinní žlázy, zvyšuje se kapacita plic, posiluje srdeční činnost a zklidňuje mysl.

 

Toto dynamické cvičení ve vyhřátém sále navždy změní Vaše představy o józe. Kdo má rád náročné fyzické cvičenía rád intenzivně vypotí škodlivé látky z těla, ten si tento způsob cvičení jógy určitě oblíbí.

 

Zdravotní přínosy hot jógy

 • posiluje imunitní systém
 • pročišťuje lymfatický systém
 • stimuluje endokrinní žlázy
 • detoxikuje organismus
 • zvyšuje kapacitu plic
 • zlepšuje krevní oběh
 • posiluje srdeční činnost
 • zlepšuje pružnost páteře
 • protahuje a posiluje svalstvo
 • přispívá k hubnutí a formování Vaší postavy
 • zlepšuje stav pokožky
 • zklidňuje mysl a zvyšuje psychickou odolnost

ník.

 

Těší se na Vás Zuzka

Ananda jóga ~ cesta radosti | 15.12.2019

Vloženo 9.12.2019

V neděli 15.12 od 18:00 do 19:30h vás zvu na lekci Jógy s příběhem "Cesta radosti". 

V pomalém plynutí relaxační jógy vás provedu příběhem jógové mytologie k prožitku radosti z pohybu a dechu. Budeme pracovat s relaxací, afirmacemi, vizualizacemi a vibracemi tibetské mísy a gongu. 

Těším se na společnou cestu. Zuzka

Kakaová ceremonie | 14.12.2019

Vloženo 8.12.2019

Kakaový rituál k otevření srdce v sobotu 14.12 od 17:00 do cca 20:00h

 

Xocolatl – čokoláda – Theobroma Cacao (v překladu Pokrm Bohů) -  tato posvátná rostlina je po staletí používána v rituálech a ceremoniích Střední a Jižní Ameriky, a nyní již po celém světěOtevírá a rozeznívá srdeční čakru a propojuje člověka se záměrem Duše. Otevírá cestu k hlubokému naslouchání a porozumění svým vnitřním pocitům a následné samovolné změně ve způsobu prožívání života a konání v něm. Tato cesta vede dovnitř, do hloubi Tvé bytosti, do neviděných částí podvědomí, a bude Tě na ní provázet Duch a Energie Posvátné Medicíny Kakaa, jako i vedená Ceremonie.

Kakao je skvělým prostředníkem na cestě ke znovuobjevení primární radosti ze života a naší vnitřní síly. Kakao se také dotýká naší emoční sféry, a proto je dobré tento rituál podstupovat společně s dalšími lidmi, v prostoru podporynaladění, energie a záměru skupiny a prostředí.

 

Koncentrovaný, hustý nápoj Kakaa z pražených a nepražených kakaových bobů v bio kvalitě, ecuadorského ceremoniálního kakaa, kakaového másla, souladných druhů bylin a koření obsahuje řadu přirozených neuromodulátorů, které pozitivně ovlivňují náladu. Jedná se primárně o fenethylamin a theobromin. Společně zvyšují v mozku hladiny serotoninu (dobrá nálada), endorfinů (pocit štěstí, tlumení bolesti), dopaminu (drive, motivace) a několik dalších přirozených, tělem produkovaných neurotransmiterů. Má vysoký obsah hořčíku a dalších minerálních látek, podporuje tvorbu imunoiglobulinu - přirozeně podporuje naši obranyschopnost.

 

Kakao je dar přírody, který odedávna provází lidi na cestě k celistvosti, lásce, sebepřijetí a naplnění při plném vědomí. Jakmile začne kakao v terapeutické dávce působit je už jen na Tobě, zda a do jaké míry tento potenciál využiješ, jak vyladěný bude Tvůj „přijímač“ 

O původu a průběhu kakaových ceremonií u indiánských kmenů je pěkné 10 min. video z Guatemaly: https://www.youtube.com/watch?v=8mr1_8ndB0I&fbclid=IwAR19F9Uvo0kO57tPkxnttDehCSr10oVYbhYkMG85ehkS-5wTn68X6m4bj8Y

 

Nabídnu také možnost prohloubení vnitřního prožitku integrity Sebe propojením ženské energie kakaa s mužskou energií tabáku tabákovo-kakaové pastě Ambil, vodném tabákovém výluhu Mapacho, a medicíny Rapé z amazonských léčivých rostlin

 

KONTRAINDIKACE:

Srdeční potíže, anti-depresiva na bázi MAOI, chemoterapie. Pokud máte jiné zdravotní potíže, prosím prokonzultujte to se svým lékařem a s námi. Je možné se domluvit na menší dávce kakaa, nebo jeho pozvolném užití – dolívání teplého nápoje.

 

PRAKTICKÉ INFORMACE: 

Aby ses mohl/a s Kakaem lépe propojit, je dobré naladit i fyzické tělo. 

Vyhněte se alkoholu, nápojům a jídlům slazeným cukrem a umělými sladidly, kávě a silnému čaji – kofeinu, a dalším povzbuzujícím látkám minimálně 4 hodiny před rituálem, nejlépe 24 hodin. Aspoň 1 den před a nějaký čas po ceremonii(dle pocitu) nejezte příliš těžká, masitá, tučná, silně slaná nebopřeslazená jídla, pokud záměrně nechcete otupit prožitek. Ideálně tak 2 hodiny před začátkem už nejezte nic, možno trochu ovoce. Ve dnech před a po kakaovém rituálu pijte co nejčastěji čistou vodu, voda pomáhá očistit tělo a emoce, vynášet ven z těla programy a bloky, strachy, odsudky, neodpuštění, výčitky sobě i druhým, nejistoty a další nízké energie které kakao umí vytáhnout z hloubi na světlo k uvidění, přijetí a propuštění. Tím se nám vrátí naše síla v nich vázaná a uvolní se místo pro jiné základní pocity co utváří náš život, přirozenou a svobodnou radost ze Života, život v plnosti všech svých přijatých částí.

Vezměte si pohodlné, volné oblečení, ve kterém se cítíte dobře. Vhodné je nacítit si oblast záměru - co chcete s pomocí Kakaa pochopit, vyřešit, otevřít v sobě? Záměr Duše se většinou samovolně objeví či objasní až v průběhu rituálu. Nelze ho „vymyslet“, cesta záměru je opačná, ze srdce a těla ke zvědomění v mysli.

 

Prosím vezměte s sebou: 

Chcete-li sdílet a vyměnit si s druhými své oblíbené pochutiny - Sušené nebo čerstvé ovoce a zeleninu, oříšky, šťávu, nebo nějakou jinou lehkou svačinku na oltář, na společnou hostinu po rituálu.

 

Osvojené hudební nástroje, chřestidla, bubny, aj.  pro světlou část noci

Cokoliv budete chtít umístit a nabít na oltáři - přívěšek, sošku, kámen, květinu, svíčku.

Karimatku, deku, polštářek na sezení 

Oblíbený hrnenebo misku na kakao (může se hodit vylizovatelnost ;-)  , lžičku

Šátek na oči, nebo jakékoliv jiné „zatmívadlo

Větší lahev s vodou

 

Kde : Yoga Oáza,  Čechova 24,  Přerov

Kdy: Sobota 14.12.2019 od 17:00 h do konce J , možno se dohodnout nebo odejít dříve, lépe je však nechat vše co přichází  dokončit a počítat i s delším trváním, do desíti,jedenácti nebo i déle

Energy balanc příspěvek : 440,- Kč, při rezervaci a platbě předem 390,- Kč

Číslo účtu: 100542982/0300 , variabilní symbol 1412do poznámky Vaše jméno

Těšíme se na Tebe a společnou cestu do Sebe, Aramis Hynek,Zuzana

Kundalini jóga | 15.12.2019

Vloženo 25.11.2019

Srdečně vás zveme na prožitkový workshop KUNDALINI JÓGY na téma Slunovrat - cesta ke svému světlu " seminář nalezení zdroje vlastní síly... s Vaškem Hnízdilem v neděli 15. prosince od 10:00 do 13:00hod.

 

Dnešní transformační době Vodnáře na nás působí velké množství tlaků a výzev. Postavíme se jim spolu ve své plné síle a pravdivosti!

 

Kundalini jóga je velmi mocná, účinná, dynamická jóga podpořená hudbou, zpěvem manter, pranayam (dechových cvičení), bandhas (tělesných uzávěrů), asán (tělesných pozic) a meditací. Dovoluje odblokování energetických kanálů, zlepšuje cirkulaci prány v těle a vyvažuje emoční těla žáka. Kundalini jóga je nejrychlejší cestou k transformaci, světlu, jednotě a osvícení. Buduje vyvážený vztah mezi tělem, myslí a duší.

 

Praktikování Kundalini jógy přináší zvýšení životní energie žáka se zřetelem na správné držení těla. Umožňuje rozvinutí studentova vědomí více spojeného s intuicí a vnitřní moudrostí. Jak v pravidelných hodinách, tak v intenzivních kurzech kundalini jógy skupinová energie dovoluje otevření čtvrté čakry, čímž se spontánně tvoří atmosféra opravdové sounáležitosti, jednoty a přátelství mezi účastníky.

 

Cena workshopu 480 Kč

 

Přihlášky: http://www.jogazuza.cz/rozvrh/

 

Těší se Vašek

Oprawme se: Beseda s autorem | 2.12.2019

Vloženo 22.11.2019

Zveme vás na besedu se Stanislavem Skřičkou, autorem knižního bestselleru o vlastní cestě k zdravému životnímu stylu “OpRAWme se”. Tentokrat na téma VODA A ENERGIE

 

Kde: Jógové studio Yoga Oáza Přerov

 

Kdy: 18.12.2019 od 18.00 hod.

 

Kniha, která dává člověku do rukou své zdraví. Je napsána podle scénáře dokumentu točeného s předními odborníky z ozdravných institutů a univerzit na americkém kontinentu. Je v ní srozumitelně vysvětleno, jak funguje výživa a co v těle dokážou vlastní ozdravné procesy.

 

Biochemické vzorce jsou tu přetlumočeny do lidového podání. Sporné věci a mýty ve stravě se řeší návštěvou pravěku, kde se vždy nachází ta správná odpověď. V knize se odhalí spousta mýtů „zdravé stravy“, například: Proč jsou nezdravé himalájské soli, klíčky, vláknina, svačinky jablko s mrkví či mladá vojtěška alfa-alfa. Proč se zběsilým běháním většinou nehubne, proč moc nefungují ořechové tyčinky pro sportovce.

 

Dozvíme se také, jak vytěžit maximum živin z ořechů, jak získat léčivou vodu ze studánky i doma v kuchyni, anebo proč nemáme chuť na maso z dravců či na vařený meloun. Kromě banálních rad, jak zhubnout s plným žaludkem, jak nemít zubní kazy a jak si prodloužit život, se dozvíme nejen, jak se dá snadno vyléčit astma, alergie či atopický ekzém, ale také těžší kalibr: epilepsie, autismus, syndrom vyhoření, neplodnost a dokonce i rakovina.

 

Kniha není určena jen nemocným lidem, ale jsou zde i kapitoly pro upevnění zdraví, vitality a výkonů – od miminek přes vrcholové sportovce až po seniory. Pro snadné pochopení zdravé výživy je zde několik vzorových týdenních jídelníčků pro všechny cílové skupiny. První jídelníček má podtitul „Dejte mi pokoj s nějakou dietou!“ a poslední je „Jídelníček na hubnutí s plným břichem“.

 

Co se v knize nedozvíme je, proč se nejmenuje stejně jako pracovní název scénáře, podle kterého byla napsaná: „Zastřelil jsem svého výživového poradce, milé dámy“. Jeho český pracovní název je mírumilovnější, půjčili jsme si jej od Karla Čapka: „Jak si pejsek s kočičkou dělali dort“. Dalo by se říci, že kniha je návod, jak se skutečně můžeme „opravit“ a dožít sta let v plné síle, zdraví a vitalitě.

 

A to vše na bázi pravdy a produktů zakoupených „zdarma“ v supermarketu Příroda. Českou verzi knihy uzavírá kopa (60!) skutečných příběhů lidí, autorových „klientů“ z Čech, Moravy a ze Slovenska.

1 2 3 4 starší »

O nás

Yoga Oáza, jóga pro každého.

Kontakt

Čechova 24, Přerov 750 02

774 371 799

info@jogazuza.cz